Ημέρα ευαισθητοποίησης «Η  Ρόδος για τη ζωή»

Η δράση «Η  Ρόδος για τη ζωή», υλοποιείται εφέτος για 14η χρονιά. Στη προσπάθεια ευαισθητοποίησης των μαθητών και μαθητριών του σχολείου μας επισκέφτηκε το σχολείο μας ο συνάδελφος και εθελοντής της δράσης κ. Παπαγεωργίου Ιωάννης ύστερα από συνεννόηση με τις εκπαιδευτικούς που αναλαβαν τον συντονισμό της δράσης, κ. Κούκουλα Γεωργία, κ. Ρεΐση Φλώρα και κ. Παπαδοπούλου Κατερίνα, προκειμένου να ενημερώσει τους μαθητές/τριες  για τη σημαντικότητα της συμμετοχή τους , ώστε να ενισχυθεί η ανιδιοτελής προσπάθεια της Δράσης για την εξασφάλιση του αναγκαίου ποσού προκειμένου να αγοραστεί το  μηχάνημα Fibroscan, το οποίο θα χρησιμοποιηθεί από τις Παθολογικές κλινικές του Γ.Ν. Ρόδου, και το οποίο συνδέεται με την πρόληψη ηπατοκυτταρικού καρκινώματος.

Τα σχόλια είναι απενεργοποιημένα.