Εφηβεία & διατροφή

Εφηβεία και διατροφή

Την Τρίτη 16 Μαΐου πραγματοποιήθηκε στην αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου μας ομιλία με θέμα: «Εφηβεία και Διατροφή». Ομιλήτρια ήταν η καθηγήτρια του σχολείο μας κ. Χάρις Χατζηνικόλα πτυχιούχος διαιτολόγος – διατροφολόγος υποψήφια διδάκτωρ Πανπ. Αιγαίου. Η κα Χατζηνικόλα ανέπτυξε διεξοδικά τις βασικές αρχές για μια ισορροπημένη διατροφή των εφήβων και στη συζήτηση που ακολούθησε οι γονείς είχαν την ευκαιρία να διατυπώσουν ερωτήσεις και προβληματισμούς.

Η εκδήλωση αυτή εντάσσεται σε έναν κύκλο εκδηλώσεων που πραγματοποιήθηκαν την περσινή και φετινή σχολική χρονιά με σκοπό την καλύτερη επικοινωνία μεταξύ οικογένειας και σχολείου. Προσκεκλημένοι στις εκδηλώσεις ήταν ειδικοί επιστήμονες, οι οποίοι ανέπτυξαν θέματα σχετικά με την περίοδο της εφηβείας και τα προβλήματά της. Τις εισηγήσεις των προσκεκλημένων ομιλητών ακολούθησε πάντα ένας χρήσιμος διάλογος.

Τα σχόλια είναι απενεργοποιημένα.