Εθελοντική οργάνωση All For Blue

Στο πλαίσιο περιβαλλοντικού προγράμματος που εκπονείται στο 5ο Γυμνάσιο Ρόδου από τις καθηγήτριες κ. Μαυτροπούλου Ευδοκία και κ. Παπαδοπούλου Αικατερίνη σε μαθητές και μαθήτριες της Α’ γυμνασίου με τίτλο: Η προστασία του θαλάσσιου οικοσυτήματος, πραγματοποιήθηκε μια ξεχωριστή δράση της εθελοντικής οργάνωσης All For Blue.

Η εθελοντική ομάδα της All For Blue διοργάνωσε την Τετάρτη 8 Νοεμβρίου 2023 μια εξαιρετική δράση για τους μαθητές της Α΄ Γυμνασίου στο 5ο Γυμνάσιο, με κύριο στόχο την ενημέρωση και ευαισθητοποίηση των μαθητών για τη σημασία του θαλάσσιου οικοσυστήματος, το ζήτημα της ρύπανσης από τα πλαστικά και την προστασία των θαλασσών. Ευχαριστούμε τα μέλη της εθελοντικής οργάνωσης για τη σπουδαία διοργάνωση κ. Ράπτη Μαρία, καταδύτρια, κ. Κυριακοπούλου Αικατερίνη, βιολόγο και την κ. Σαμπίνα  Τατάκη.

Τα σχόλια είναι απενεργοποιημένα.