Η σημασία της «προσφοράς» 2023

Η σημασία της «προσφοράς»

Την Πέμπτη 6 Απριλίου 2023 με μεγάλη χαρά υποδεχθήκαμε στο σχολείο μας την κυρία Σοφία Μανιά, πρόεδρο του φιλανθρωπικού συλλόγου Αγία Σοφία και τον Σπύρο Παπαδόπουλο, αντιπρόεδρο του συλλόγου.

Οι μαθητές/τριες έμαθαν για τη σημασία της προσφοράς. Μέσα από τον εθελοντισμό και την κοινωνική προσφορά κατανόησαν την ανάγκη για κοινωνική δράση. Η ενημέρωση έγινε στο πλαίσιο του μαθήματος της Κοινωνικής και Πολιτικής Αγωγής.

Οι μαθητές/τριες έθεσαν ερωτήσεις στην κυρία Σοφία για τον εθελοντισμό και την εμπειρία της στη φιλανθρωπία. Τέλος, σε μια πρωτοβουλία αγάπης για τις μέρες του Πάσχα, συγκεντρώθηκαν στο σχολείο μας όσπρια, μακαρόνια και γάλατα διάρκειας (εβαπορέ) τα οποία δόθηκαν στο φιλανθρωπικό σύλλογο.

Τα σχόλια είναι απενεργοποιημένα.